Nabídka kurzů

Fotografický kurz pro začátečníky

Kurz určený převážně pro začátečníky a mírně pokročilé fotografy. Kurz je rozdělený na dva bloky, a to teoretický a praktický.

V teoretickém si vysvětlíme základní pojmy jako je čas, clona, ISO a jejich použití v praxi, probereme kompozici, vysvětlíme si, k čemu jsou režimy priority času a clony, korekce expozice či vyvážení bílé. 

V praktické části si všechny poznatky vyzkoušíme v praxi, dle lokace si vyzkoušíme i základ portrétu či architekturu.

Praktická část probíhá v průběhu celého kurzu. 

Absolvování kurzu Vás posune hodně dopředu na cestě k dobré fotografii. Pochopíte specifika jednotlivých režimů, jak využívat preferenční režimy času a clony, kdy a proč je vhodné použít kompenzaci expozice a jak využít ISO.

Kurz probíhá v malé skupině, abych ke každému mohl přistupovat individuálně.

Na kurz si s sebou vezměte fotoaparát s možností manuálního nastavení, prázdnou paměťovou kartu, nabitou baterii a chuť se naučit něco nového. 

Místo bude vždy upřesněno. 


Trvání kurzu: cca 3 hod

Cena: 1100 Kč/osoba

Noční fotcení

Kurz probíhá v ulicích noční Prahy a jeho zaměření je na architekturu. Je určen jak úplným začátečníkům, tak fotografům, kteří s nočním focením začínají. Na začátku vás seznámím s tím, co s nočním fotografování souvisí, řekneme si o specifikách noční fotografie, jak nastavit fotoaparát, jak správně ostřit a rovnou vše budeme zkoušet. 

Kurz je koncipován tak, aby každá informace mohla být hned vyzkoušena a probíhá v malých skupinách, abych mohl ke každému přistupovat individuálně. 

Po absolvování kurzu budete znát co a jak na svém fotoaparátu nastavit tak, aby vznikla ta správná fotografie.  

A co si vzít s sebou? Základem je fotoaparát s možností manuálního nastavení, prázdná paměťová karta, nabitá baterie a stativ. Výborná pomůcka je dálková spoušť, ale ta se dá nahradit časovou spouští fotoaparátu.

V případě nepřízně počasí bude termín konání posunut.

Trvání kurzu: cca 3 hod

Cena: 1100 Kč/ osoba

Individuální foto kurz

Individuální fotokurz, kde se budeme bavit o tom, co je pro Vás nejzajímavějsí. Kurz je určen jak pro jednotlivce, tak například pro rodinu, skupinu přátel či firmu. Vše probíhá hlavně prakticky.

Na kurz si s sebou vezměte fotoaparát s možností manuálního nastavení, prázdnou paměťovou kartu, nabitou baterii a chuť se naučit něco nového.

Trvání kurzu: 2 hodiny/individuální

Ceny: 1200/osoba/ 2 hodiny

550 Kč/osoba/ hodina kurzu

Cestovné: Praha - zdarma

mimo Prahu 5Kč/km

Pro rezervaci termínu kurzu, prosím o zaslání e-mailu.

S vyjímkou individuálního kurzu se kurzy konají v Praze při obsazení termínu minimálně 3 a maximálně 6  účastníky, aby bylo možno ke každému přistupovat individuálně. Termíny budou vždy vypsány zde na stránkách a na Facebooku. Rezervace probíhá e-mailem.